603946260

Rhinoplastika dodá sebevědomí, ženy na ní mohou po 18. roce, muži po 20. roce věku

Nos je dominantou obličeje a nelze ho před nikým schovat. Pokud někomu vrstevníci od dětství neustále připomínají, že má příliš velký nebo jinak vybočující nos, je kvůli tomu neustálým terčem posměchu. Vlastní nos se pak může stát příčinou velkých duševních útrap, zvláště u citlivých a introvertních jedinců. Úkolem plastického chirurga je korekce nosu, která klienta zbaví nepříjemných pocitů a vrátí mu ztracené sebevědomí.

Na rhinoplastiku chodí ženy i muži, kteří jsou nespokojení s

Při výběru operatéra musíte mít na paměti, že operace nosu patří mezi nejnáročnější výkony plastické chirurgie. U mohutných a bambulovitých nosů to platí dvojnásob. Plastický chirurg vás musí informovat o možnostech a předpokládaném výsledku operace. Upozornit vás musí také na možné komplikace. Pokud je výchozí nos mohutný s mastnou a pórovitou kůží, ani dokonale provedená plastika nosu nemůže vždy zaručit výsledek v podobě malého a jemného nosu.

Důležitá je nejen odborná zdatnost a zkušenost plastického chirurga, ale také jeho manuální zručnost a estetické cítění. Vedle toho je nesmírně důležité, abyste se s operatérem vzájemně co nejlépe pochopili. Proto vám během konzultace na klinice Leticia v Brně ukážeme 3D simulaci vašeho obličeje s nosem, který byste měl/a mít po operaci. Díky 3D simulaci bude jasné, co a jak chcete nebo nechcete na svém nose měnit.

Na plastickou operaci nosu mohou jít ženy od osmnácti let věku, muži od dvacátého roku. To už bývá ukončen fyzický vývoj. Jako horní hranice se někdy uvádí čtyřicátý rok věku, plastickou operaci nosu ale můžeme provést s velmi dobrým výsledkem i ve vyšším věku.

I když je primární rhinoplastika provedena zkušeným plastickým chirurgem a bez chybičky, může být po několika měsících či letech třeba další korekce nosu. Reoperace nosu neboli sekundární rhinoplastika patří v plastické chirurgii mezi nejtěžší operace.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si dále