603946260

Elissi, 39 let, abdominoplastika s liposukcí boků

Zákrok: Abdominoplastika

Plastiku břicha spojenou s liposukcí boků jsem podstoupila na klinice Laurea 13. července 2015. Operace jsem se hodně bála, byla to moje první. Povislé břicho jsem měla jako následek dvou těhotenství, měla jsem velké děti, tzn. dvakrát obrovské břicho. Po druhém porodu se kůže nestáhla a ve spodní části břicha jsem měla strie. Pravidelně sportuji, ale s břichem se mi nepodařilo udělat nic, ať jsem se snažila, jak chtěla. S věkem mi celé břicho s tím převisem klesalo níž, byla jsem z toho dost nešťastná. Po dlouhém rozhodování jsem se nakonec odhodlala jít na plastickou operaci břicha a teď jsem moc ráda.
Jak jste se cítila bezprostředně po plastice břicha?

Pan doktor Hýža je velmi laskavý a vstřícný, když vám není dobře, přejete si potkávat právě takové lidi 🙂 Pan doktor a také anestezioložka mě po operaci kontrolovali hned několikrát, také sestřičky se o mě  staraly perfektně. Hodně jsem se bála celkové anestezie, ale po probuzení mi nebylo vůbec nic, jen jsem měla rozhozené spaní, což se srovnalo během několika dní. Drény mi pan doktor Hýža vytáhl třetí den při odchodu domů, bylo to trochu nepříjemné, ale než se nadějete jsou venku. Po týdnu na kontrole bylo vše v pořádku, pan doktor je velice pečlivý a několikrát mi nabízel, že mu mohu kdykoliv zavolat nebo poslat sms.

Jak jste spokojená s estetickým výsledkem operace?

Bříško vypadá moc hezky, skoro nemohu uvěřit, že ho pan doktor dokázal udělat z toho, co jsem tam předtím měla.

Jak jste v prvních dnech po operaci zvládala bolesti?

Nejhorší to bylo první dny po operaci, to jsem jsem udělala jen pár kroků do koupelny a málem jsem omdlela, Po deseti dnech už jsem se cítila dobře, druhý týden po operaci jsem byla doma sama a v pohodě jsem se o sebe postarala.

Před operací jsem měla rozestup břišních svalů 4 cm, takže mi je pan doktor Hýža v rámci abdominoplastiky musel sešít. Sešití břišních svalů považuji na operaci za jedinou výrazně bolestivou věc. Pokud jde o liposukci, měla jsem modřiny na bocích a po operaci jsem to cítila, ale bolest břišních svalů byla mnohem horší, brala jsem to jen jako takový doplněk 🙂

Hlavně jsem se snažila nekašlat a nesmrkat, protože to bolelo. Po deseti dnech jsem už při běžné činnosti o břišních svalech nevěděla, ale když jsem zakašlala, pořádně se připomněly 🙂

Jaký pooperační režim vám pan doktor Hýža doporučil?

První týden po operaci jsem na jeho doporučení poctivě dodržovala klidový režim. Nosila jsem stahovací prádlo, nezvedala nic těžkého. První týden jsem v podstatě pořád ležela, jen jsem šla občas do koupelny nebo si uvařit čaj. Mám štěstí, že jsem neměla žádné komplikace, když jsem četla některé zkušenosti s plastikou břicha, tak jsem měla strach, také proto jsem poctivě dodržovala, vše co mi pan doktor řekl.

Podobné příběhy

Objednejte se na konzultaci, nebo se nás jen zeptejte

Máte zájem o tuto operaci? Nebo jenom dotaz? Rádi a obratem vám zodpovíme veškeré dotazy.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů.