603946260

Co můžete čekat bezprostředně po zvětšení prsou na klinice Leticia

Na klinice Leticia v Brně strávíte po augmentaci 1 noc. Propustíme vás druhý den dopoledne. První týden bývá nejobtížnější. Renomovaný plastický chirurg MUDr. Petr Hýža, Ph.D. zde radí, na co si dát po operaci pozor a co naopak pomáhá.

Přečtěte si detailní informace o průběhu hospitalizace na klinice Leticia v Brně.

Prevence vzniku infekce

S sebou domů dostanete antibiotika, většinou klientkám dávám na 7 až 10 dní Augmentin, což je širokospektré antibiotikum, které dokáže pokrýt nejčastější stafylokoky a málokdo na něj má alergii. Samozřejmostí je naprosto sterilní operační operační sál. Za celou dobu co operuji, jsem nemusel vyndat implantát kvůli infekci.

Tlumení bolesti

Podle potřeby vám domů dám také léky na tlumení bolesti. Záleží na tom, jaký máte práh bolesti. Někdo se obejde zcela bez léků, u někoho postačí slabší analgetika, jiný potřebuje silné léky na bolest. Při pobytu na klinice vám v případě potřeby podáme silnější analgetika do žíly nebo svalu, včetně opiátů.

První 3 až 4 dny doporučuji klid, sehnat si výpomoc k malým dětem, domluvit se s někým, kdo pomůže. Tlak rukou směrem dolů nebo k sobě, vzít za kliku, stlačit dávkovač na mýdlo, to většinou hodně bolí. Bolestivost je větší při uložení implantátu pod prsní sval.

Redonovy drény

Drény většinou nedávám vůbec, protože to pak po operaci méně bolí. Zvětšení poprsí dělám vždy precizně a tak, aby nikde žádné krvácení nevzniklo. Když vidím, že někdo z nějakého důvodu více krvácí, tak drény pro jistotu zavedu. Ale to se děje zcela výjimečně.

Pokud drény během augmentace dám, vyndavám je druhý den ráno po operaci, před tím než  odejdete domů.

Dle mé zkušenosti je výskyt komplikací a revizí po zavedení drénů stejně zanedbatelný, jako bez nich. V současné době ani vyhlášení světoví chirurgové drény nedávají. Nejdůležitější opravdu je precizní operační postup eliminující krvácení.

Speciální prádlo

Domů odejdete ve speciálním prádle šitém na míru, které vám dáme na klinice. Dostane podprsenku a prsní pás. Jedna podprsenka je v ceně operace a druhou je možné si u nás přikoupit.

U anatomických implantátů prsní pás brání jejich pootočení. Není nutné, aby implantáty tlačil směrem dolů. Pokud vkládám anatomické implantáty, pás dávám maximálně na 2 týdny. Během této doby se kolem implantátu vytvoří dostatečně silná kapsa a nehrozí, že by se pootočily. Delší nošení pásu by mohlo způsobit, že se implantáty usadí moc dole. Pokud pás tlačí v horní části hrudníku na nižší a plošší část anatomického implantátu, má tendenci tlaku uhýbat směrem dolů. Když se implantát vloží pod sval, který tlačí na implantát shora, udrží ho dole a silnější část nahoru nepustí.

U kulatých implantátů prsní pás dáváme podle potřeby. V některých případech klientky pás po zvětšení poprsí kulatými implantáty nemusí nosit vůbec. Jindy zase chceme, aby prsní pás tlačil po dobu hojení implantáty dolů.

Sprchování

Po zvětšení poprsí můžete operační rány osprchovat zhruba po týdnu od operace. Náplasti se nesundavají a sprchování by mělo být krátké.

Přečtěte si dále