603946260

Bezpečnost pacientů na klinice Leticia nezná kompromisy, máme minimum komplikací

Minimum komplikací a reoperací

„Ve srovnání s průměrem v oboru mají moji pacienti mnohem méně komplikací, přičítám to preciznosti, tisícům hodin strávených na operačním sále a pečlivé před i pooperační péči.“ MUDr. Petr Hýža, Ph.D.

Před plastickou operací v narkóze

Mezi opatření, díky kterým operace probíhají bez komplikací a zbytečných rizik, určitě patří důkladné předoperační vyšetřeníkonzultace s plastickým chirurgem. Klienti na klinikách estetické chirurgie by měli vědět, že i před operací je třeba dodržovat určitý režim. Že je dobré nepít, nekouřit, vyhnout se lékům a doplňkům stravy, které ovlivňují srážlivost krve a 5 týdnů před operací vysadit antikoncepci. Přečtěte si více o tom, jak se na plastickou operaci co nejlépe připravit.

Každého po operaci monitorujeme v režimu JIP

Nikdy nelze vyloučit tzv. komplikace celkového stavu, jsou sice velmi vzácné, ale mohou se objevit např. se skrytým onemocněním nebo jako reakce na celkovou anestezii. Proto u všech pacientek po operaci intenzivně monitorujeme životní funkce v režimu jednotky intenzivní péče, k dispozici jsou potřebné léky i vybavení. U nás je jedna sestra maximálně pro 4 pacientky a lékař vidí vaše EKG a další údaje na síťovém monitoru, i když není zrovna přímo s vámi.  Pro výjimečné případy, které by mohly nastat máme zabezpečenou akutní lůžkovou péči ve Fakultní nemocnici Brno.

Lékař je přítomen na klinice 24 hodin denně

S hospitalizovanými klienty je na klinice lékař a sestra 24 hodin denně. Pokud hospitalizace není po operaci nutná, je lékař k dispozici na telefonu.

Operační sál na klinice Leticia v Brně

Držíme krok s nejnovějšími poznatky a trendy, jsme špičkově vybaveni

Naši lékaři jsou špičkami v oboru a kontinuálně se vzdělávají. Všichni mají zkušenosti s rekonstrukčními plastickými operacemi, proto nadprůměrně dobře zvládají estetické operace.

Pravidelně navštěvují kongresy plastické chirurgie a studují, aby dokázali uspokojit i ty nejnáročnější klienty. Technologické vybavení kliniky je zcela v souladu s nejnovějšími předpisy a je nadstandardní.

Specializovaná vzduchotechnika zajišťuje naprostou sterilitu operačního sálu. Sterilita a bezprašnost prostředí je nezbytná zejména u augmentace prsou. Na klinice Leticia neoperujeme pacienty s infekčním onemocněním.

Garantujeme nekomplikovaný průběh operace „lege artis“

Děláme vše proto, aby estetická operace a následná hospitalizace na klinice Leticia proběh la bez bolesti a bez komplikací. Pokud se krátce po operaci vyskytnou komplikace, které je nutné řešit další operací, provedeme ji zdarma.

Nemůžeme ovlivnit vznik komplikací, které nesouvisí přímo s výkonem a objevují se po delší době od operace. I tyto případy však řešíme velmi vstřícně. Pokud z nějakého důvodu nebudete s výsledkem operace spokojeni, budeme se snažit vyřešit vše k vaší spokojenosti. U žádné operace však nelze dát 100% garanci výsledku.

Garantujeme správné provedení operace „lege artis“ – tedy tak jak má být provedena podle pravidel plastické chirurgie. Protože představy o estetickém výsledku se mohou značně lišit, a to dokonce u téhož jedince v závislosti na čase, nemůže být pouhé nesplnění individuálních představ pacienta o výsledku nárokováno jako nedosažení výsledku či nesplnění smlouvy.

Přečtěte si dále