603946260

Marcela, 38 let, zvětšení prsou anatomickými implantáty Mentor

Zákrok: Plastika prsou

Žijete ve Švýcarsku, proč jste jela na plastiku prsou do Brna?

Protože z Brna pocházím, mám tu rodiče a Petra Hýžu znám od dětství a naprosto mu důvěřuji. S manželem Italem žijeme ve Švýcarsku. Manžel byl proti operaci, neviděl důvod, říkal mi, že to nepotřebuji. Já jsem to ale dělala kvůli sobě. Moje prsa se mi po dvou těhotenstvích a kojeních nelíbila. Chlap to asi nedokáže pochopit. Rodiče mě naopak podpořili. Na operaci se mnou přijela kamarádka Švýcarka, pan doktor nás operoval v jeden den.

Před zvětšením prsou anatomickými implantáty

Po zvětšení prsou anatomickými implantáty

 

Jak dlouho jste o plastice prsou uvažovala, než jste se objednala na operaci?

Máme dvě děti, staršímu synovi je 8, mladšímu 5 let. Po odkojení druhého dítěte byla má prsa prázdná a povislá, nelíbila se mi. O augmentaci prsou jsem přemýšla už tak 3 – 4 roky, byla jsem na ní 23. března 2015.

Jak velké implantáty máte? Dělal vám pan doktor i modelaci prsou?

Ne, modelaci nedělal. Velikost implantátů jsem nechala na něm. Mám anatomické implantáty značky Mentor, objem 330 ml, vložené byly pod sval z přístupu okolo bradavky.

Jak jste zvládla první dny po operaci?

Bylo to hrozné, zvracela jsem po narkóze, bolest bezprostředně po operaci byla velká, 2 dny jsem dostávala opiáty, které mi pomohly. Nepříjemné bylo také vytahování drénů. Ke všemu se u mě po operaci objevil vysoký tlak a musela jsem brát léky. Ale zvládli jsme to všechno, svého rozhodnutí nelituji. První týdny po operaci je bolestivé tlačit rukou na kliku, lehání a zvedání. První 3 týdny, až měsíc je to cítit hodně. Po týdnu jsem už zvládla řídit auto, ale jen kousek. Po třech měsících už chodím hrát volejbal.

Jste spokojená s výsledkem operace?

Ano, velmi spokojená. Vůbec není poznat, že nějaké implantáty mám. Dokonce i můj gynekolog ve Švýcarsku to nepoznal a nechtěl mi věřit, že jsem byla na plastice, dokonce zavolal manželku, ať se na to přijde podívat 🙂 Jizvy kolem dvorce nejsou skoro vidět, pan doktor mi je dovolil opalovat, protože ztmavnou a splynou s dvorci.

Kolik jste za zvětšení poprsí anatomickými implantáty Mentor zaplatila? 

Celková cena byla 82 000 Kč. Ve Švýcarsku by to bylo zhruba dvakrát tolik a nevím, kdo tam jak operuje.

Mohlo by vás zajímat

Podobné příběhy

Objednejte se na konzultaci, nebo se nás jen zeptejte

Máte zájem o tuto operaci? Nebo jenom dotaz? Rádi a obratem vám zodpovíme veškeré dotazy.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů.