603946260

Jizva po augmentaci v podprsní rýze může mít jen 2,5 cm

Plastický chirurg Petr Hýža letos v dubnu jako první v ČR zvětšil prsa silikonovými prsními implantáty Motiva Ergonomix z řezu dlouhého pouhých 2,5 cm. K vložení běžného silikonového implantátu přitom zručný plastický chirurg musí provést řez nejméně 5 cm dlouhý.

K vložení implantátu o objemu 360 ml použil speciální techniku. Implantát Motiva Ergonomix před vložením do prsů stlačil na minimální velikost díky tzv. Insertion Sleeve, což je sterilní sáček ve tvaru trychtýře. S pomocí Motiva™ Ultralight LED Retractor, světelného háku pro lepší viditelnost, MUDr. Hýža před vložením implantátu vypreparoval přesnou kapsu na zvolený implantát.

Vzhledem k tomu, že je implantát vložen do prsů přes sterilní sáček a nedotýká se tkání v okolí řezu, nehrozí, že by na něm ulpěla jediná kožní bakterie a riziko rozvoje infekce kolem implantátů je zcela minimální. I malá zánětlivá reakce okolo implantátu může vyprovokovat vznik kapsulární kontraktury, zmiňovaná operační technika tedy předchází také riziku vzniku kapsulární kontraktury. Jedná se o velmi bezpečnou techniku.

Díky dokonalé kohezivitě a měkkosti gelu uvnitř implantátů jsou výsledkem operace na pohled i pohmat zcela přirozená prsa, na kterých téměř nikdo nepozná, že byla zvětšena silikonovými prsními implantáty. I když jste štíhlá a budete ležet na zádech na pláži nebo zvednete ruce nad hlavu, prsa budou vypadat přirozeně.

Techniku používají renomovaní plastičtí chirurgové na špičkových klinikách v zahraničí a nyní je dostupná také na klinice Leticia v Brně. Plastický chirurg Petr Hýža provede na klinice Leticia stovky augmentací ročně a tuto techniku zvětšení poprsí nabízí všem ženám, které se rozhodnou pro implantáty Motiva Ergonomix. Tyto výjimečně elastické implantáty totiž můžeme stlačit do minimálních rozměrů, aniž by došlo k sebemenšímu poškození obalu nebo silikonového gelu. Díky této operační technice je jizva v podprsní rýze zcela nepatrná, jen 2,5 cm dlouhá.

Operace je o něco delší než běžná augmentace, operatér má totiž ztížený přístup k preparaci kapsy pro zvolený implantát. MUDr. Hýža ve většině případů prsa zvětšuje mikrochirurgicky, precizně zaslepuje všechny cévy, tak aby nedocházelo ke krvácení a klientky nemusely mít po operaci drény. Tím se sníží diskomfort, který pociťují po operaci a hojení je rychlejší.

Jak vnímala vše kolem operace klientka

Na operaci jsem se velmi těšila. Vybrala jsem si pana doktora, protože dobře znám jeho práci a naprosto mu věřím. Z možnosti mít minimální jizvu za použití sáčku jsem byla naprosto nadšená a všechno jsem nechala na něm.

Pobyt na klinice byl velice příjemný, díky krásnému prostředí i skvělým sestřičkám. Hospitalizována jsem byla na jednu noc. Pan doktor mě přijal před polednem, dostala jsem léky na ředění krve a uklidnění a pak už jsem jen odpočívala.

Na sál jsem šla okolo 6 hodiny večer a musím říct, že to bylo fajn. Po probuzení z narkózy jsem si dospala jako běžně v noci a probudila se až ráno. Co se bolestí týká, tak jsem cítila opravdu velký tlak na hrudník s pocitem, že se nemůžu pořádně nadechnout. Bolest jako taková to není, ale i tak jsem dostala léky proti bolesti a na jeden týden antibiotika.

Ráno mi pan doktor sundal obvazy a tlak na hrudník docela povolil. Přelepil jizvu a já prvně viděla prsa. Byla velká, větší než jsem chtěla, ale věděla jsem, že je ještě viditelný otok, který ustoupí a prsa si sednou. Nicméně tvar je perfektní. Nesrovnatelný s tím, jaký byl po dvou dětech a několika letech kojení.

Dostala jsem kompresní podprsenku výrobce Maamgarmets, velmi pohodlnou a myslím, že ji nesundám ani po rekonvalescenci a budu ji používat jako sportovní podprsenku.

První dva dny jsem opravdu hodně odpočívala a nejhorší bylo vlastně se zvednout z postele, když se nemůžete opřít o ruce 🙂 Dál už jsem fungovala poměrně běžně. Jen více a častěji odpočívala. Ale už jsem třeba uvařila. Problém je umýt si vlasy. Snažila jsem se opravdu ruce zbytečně nezvedat. Pomohl manžel. Otok na prsou byl pryč asi za 3 dny. A velikost i tvar je perfektní, nicméně výsledek ještě není finální.

Po 6 dnech už jsem řídila krátce auto a od 8 dne zcela běžně. Je třeba zmínit, že automat.

Nevím proč jsem do toho nešla dřív. Jsem moc spokojená. Cítím se mnohem sebevědoměji a i když plastické operace rozhodně nejsou alfou a omegou mého života a netrpím žádnými komplexy, tak tuto operaci mohu doporučit všem ženám, které po kojení nejsou spokojené se vzhledem svých prsou.

Přečtěte si dále