603946260

Péče o operační rány a jizvy po zvětšení prsou implantáty

Operační rány a následně jizvy jsou po zvětšení poprsí implantáty okolo dvorce nebo v podprsní rýze. Operační rány šijeme vstřebatelným materiálem, stehy proto nemusíme vyndávat.

Důležité je, aby se z jizvy neztrácela voda, proto by měla být zakrytá, říkáme tomu okluze. Díky “vlhkému hojení ran” jsou jizvy méně podrážděné, méně červené, jemnější a plošší. Je celkem jedno, čím je zakryjeme, mohou to být nedráždivé silikonové náplasti nebo gely, které vytvoří film. Cíl je jediný, zabránit ztrátě vody.

Některé náplasti navíc drží rány u sebe. Oblast pod náplastí ale někdy může být podrážděná. Jsou pacientky, a není jich málo, které lepidlo nesnesou, mají na něj alergii. Když je kůže podrážděná, musí se náplast sundat a jizva pořádně promazat, je celkem jedno čím. Když se kůže zklidní, zase ránu zalepíme náplastí.

Ve vylepování náplastmi pokračujeme 4 až 6 týdnů od operace. Poté doporučujeme tlakové masáže. Jizvu stlačujeme prsty po dobu asi 30 sekund, pak jí pustíme a znovu stlačujeme. Celkově se masáž provádí aspoň 3 krát denně cca 5 minut. Jizvy se masírují dokud nejsou měkké a vyzrálé.

Přečtěte si dále