603946260

Implantáty kulaté nebo kapky

Rozhodnutí, jestli jsou lepší kulaté implantáty nebo kapky je individuální záležitostí vašeho vkusu. Dokonce i mezi kapkovitými implantáty jednotlivých výrobců jsou rozdíly ve tvaru.Velikost a tvar implantátu vybíráme při konzultaci . Implantáty si můžete vyzkoušet pomocí systemu Body-Logic, na jehož vývoji jsem také spolupracoval při pobytu v USA.

Na klinice Leticia v Brně používáme při výběru implantátů navíc 3D simulaci, která vás ujistí, že jsme implantáty zvolili správně.

  1. Pokud nemáte žádná prsa, pak záleží na tom, jaký tvar prsů se vám líbí. Pokud se vám líbí více přirozený tvar prsů s plynulým přechodem dekoltu v prs, pak jsou vhodnější kapky. Pokud se Vám víc lbí tvar prsu s výraznějším dekoltem a efektem, který je podobný jako při nošení podprsenky push-up, pak budou vhodnější kulaté. Ale pozor, pokud je prsní žláza velmi malá, pak je dán tvar prsů tvarem implantátů a výsledek může být hodně nepřirozený.
  2. Pokud máte prsy celkem tvarované, i když ne podle vašich představ a chcete je doplnit o určitý objem a pozvednout, pak kulaté implantáty přidají objem do horní části prsu více než anatomické, ale k zachování přirozeného vzhledu prsů nesmí být příliš velké. Velké kulaté implantáty mohou vést k značnému efektu „Double Bubble“ tedy viditelné dvojité vlny na prsu. Pro větší objemy k vyplnění povadlejšího prsu jsou vhodnější implantáty anatomické.
  3. Dalším určujícím faktorem při volbě tvaru implantátů je výška bradavek ve vztahu k podprsní rýze. Pokud jsou bradavky blízko podprsní rýhy , pak do takového tvaru prsu lépe sedí implantát anatomický, který podepře objem prsu přesně pod bradavkou. Pokud bychom do takových prsů dali implantáty kulaté, pak by bradavky přepadávaly přes implantáty a „koukaly“ by dolů. Pokud je i přesto pro vás rozhodující plný dekolt, pak je možné v takovém případě polohu bradavek na kulatých implantátech upravit modelaci (mastopexí).
  4. Pokud uvažujete o velkých prsních implantátech v objemech cca nad 400 ml, pak musíte mít na paměti, že implantáty anatomické budou vždy vypadat přirozeněji než kulaté.
  5. Anatomické implantáty Mentor mají z anatomických implantátů dostupných u nás nejvíce plný dekolt, proto jim také někdy říkám “ polokapkovité“. Mají totiž objem proti ostatním anatomům posunutý více nahoru a jsou pěkným kompromisem , který Vám zaručí plnější dekolt a přirozenější tvar prsů. Osobně je používám velmi rád a prsy jsou s nimi moc pěkné.

To co jsem zde uvedl je pouze několik zjednodušených zásad, ke kterým jsem dospěl po desetiletých zkušenostech s velkým počtem augmentací prsů. Musím zdůraznit, že každá pacientka je jiná a je ještě mnoho dalších faktorů, které jsem zde neuvedl a je třeba je zohlednit při výběru, jako např. přání pacientky ohledně tvaru a šířky rýhy mezi prsy, dále zohlednění tvaru a rozměrů hrudníku (poměr šířky a výšky prsu), vzdálenost bradavek od sebe, charakter prsní žlázy a další.

MUDr. Petr Hýža, Ph.D.

Přečtěte si dále