603946260

Liposukce zdokonalí kontury těla, ale neřeší obezitu

Liposukce v boji s nadváhou nezmůže nic. Chirurgické odstranění tuku je vhodné pro ty, kteří mají BMI pod 30. Váha by měla být v rámci normálu a stabilní. Obéznější pacienti by spíše měli zvažovat bariatrickou operaci, která jim na rozdíl od liposukce dokáže pomoci.

Liposukce tvaruje a zdokonaluje kontury těla. Laserem nebo ultrazvukem asistovaná liposukce dokáže mírně zlepšit elasticitu kůže, nečekejte ale zázraky. Převislé břicho s nadbytkem povolené kůže dokáže odstranit pouze abdominoplastika, kterou velmi často kombinujeme s liposukcí.

Liposukce břicha bohužel nedokáže odstranit viscerální tuk, který se nachází v břišní dutině, okolo a uvnitř orgánů. Nadbytkem viscerálního tuku trpí zejména muži a může je ohrozit na zdraví. Viscerální tuk má spojitost s hyperlipidémií, což je vyšší hladina tuků v krvi, která vede k závažným chronickým onemocněním, jako je cukrovka, ale může způsobit také srdeční infarkt nebo mozkovou mrtvici.

Pokud jste vyzkoušeli všemožné diety, pravidelně se hýbete a přesto kila neubývají, měli byste si domluvit konzultaci u svého praktického lékaře nebo internisty. Je nutné vyloučit/potvrdit, že je nadváha způsobena onemocněním štítné žlázy (hypotyreóza) nebo jinou vážnou nemocí a domluvit se na dalším postupu. V případě morbidní nadváhy by vám mohla pomoci konzultace s bariatrickým chirurgem.

Bariatrická operace je vhodná pro pacienty, kterým nepomohla žádná jiná metoda léčby obezity a jejich hodnota BMI je nad 40. Pokud trpíte vážnými nemocemi, které souvisí s obezitou, jste vhodným adeptem i v případě, že vaše hodnota BMI je 35 a více.

Přečtěte si dále