603946260

Komu pomůže liposukce neboli chirurgické odstranění tuku

Trápíte se cvičením a dietami, ale postava stále nevypadá podle vašich představ? Pokud je to i váš případ, můžete začít uvažovat o tumescentní liposukci, která tukovou vrstvu v problematické lokalitě trvale redukuje. Jestli je toto řešení pro vás vhodné, zjistíte na konzultaci s naším plastickým chirurgem.

Tuk odsáváme nejčastěji z oblasti břicha, boků, vnějších a vnitřních stehen. Pokud je nad odsávanou lokalitou nadbytek povolené kůže, provádíme liposukci společně s s chirurgickým odstraněním nadbytečné kůže. Populární je také odstranění podbradku, které často kombinujeme s plastickou operací obličeje a krku.

Odsát lze pouze ložiska podkožního tuku, viscerální tuk, který se ukládá v břišní dutině kolem orgánů, liposukcí odstranit nelze. Jeho nadbytek přitom způsobuje zdravotní problémy častěji než větší množství podkožního tuku.

Liposukce menšího rozsahu provádíme ambulantně v lokální anestezii, po zákroku můžete téměř hned odejít domů. Tenkou liposukční kanylu zavádíme do podkoží drobným řezem v kůži. K běžným denním aktivitám se můžete vrátit už po několika dnech. Není to tedy žádné drama, ale šest týdnů po výkonu musíte ve dne v noci nosit kompresní prádlo, které zajistí správné přilnutí kůže k podkoží a brání vzniku nerovností.

Odsátý tuk můžeme použít k dalšímu formování postavy. Současným trendem je tzv. liposculpture, kdy se tuk odsátý z problematických partií po vyčištění a dalším zpracování použije ke zvětšení poprsí nebo k modelaci hýždí. Přenos vlastního tuku za účelem zvětšení prsou, případně modelace hýždí vlastním tukem patří v současnosti na klinice Leticia mezi nejpopulárnější zákroky.

Mohlo by vás zajímat:

Přečtěte si dále