603946260

Fatgrafting

Přenos vlastního tuku neboli lipofilling, lipotransfer

Na klinice Leticia v Brně přenášíme vlastní tukovou tkáň stále častěji. Tuk odsajeme z  míst, kde je ho nadbytek tumescentní liposukcí. Zásadní pro úspěšnost zákroku je správná technologie odběru, zpracování a aplikace tuku. Nesprávné techniky vedou ke kompletnímu vstřebání přeneseného tuku nebo ke vzniku ložisek odumřelé tukové tkáně.

Průběh přenosu vlastního tuku

Lipofiling provádíme buď v celkové nebo místní anestezii. Výhodou celkové anestézie je jednak naprostá bezbolestnost zákroku a také potřeba menšího množství tumescentního roztoku, což usnadňuje zpracování odebraného tuku. Objem použitelného tuku tvoří zhruba 50 % z celkově odsátého objemu. Po operaci v celkové anestezii je nutná hospitalizace alespoň 6 hodin po výkonu. Při lokální anestezii je objem liposukčního roztoku výrazně vyšší a objem použitelného tuku činí cca 20-30%. Neznamená to však, že v lokální anestezii lze přenést menší celkový objem tuku. Pouze zpracování tuku je o něco pracnější a delší. Výhodou operace v lokální anestezii je možnost okamžitého odchodu domů po operaci, tak jak je tomu po tumescentní liposukci.

Na klinice Leticia v Brně vlatním tukem odstraňujeme mnoho nedokonalostí

Plastiky prsou

Úpravy kontur obličeje a profilu

Další tělesné partie

Intimní operace

Mezoterapie

  • Vlastní tuk obsahuje cenné stroma s kmenovými buňkami. Metodou mezoterapie můžeme kmenovými buňkami viditelně a dlouhodobě omladit pokožku obličeje, krku, dekoltu nebo hřbetů rukou.

Tuk se nevstřebá

Během hojení, v prvních 3 měsících, dojde k úbytku objemu, zhruba 30% tuku se neuchytí. Pak už se tuk nevstřebává a efekt je trvalý. Pacientky někdy pociťují pooperační zmenšení objemu, protože prsa jsou po zákroku hodně oteklá.

Tabulka – kolik tuku dokážeme přenést

Výchozí objem1.aplikace*2.aplikace*3.aplikace*4.aplikace*
100ml (např. prs po ablaci)50ml/125ml70ml/160ml80ml/200ml100ml/250ml
250ml (velikost prsu A-B)130ml/310ml160ml/390ml200ml/490ml240ml/600ml
400ml (velikost prsu B-C)200ml/500ml240ml/620ml290ml/760ml340ml/830ml

*první hodnota představuje předpokládaný objem tukového štěpu, druhá hodnota představuje předpokládaný výsledný objem po dané aplikaci

Zkušenosti, vzdělání a estetické cítění jsou nenahraditelné

Ve srovnání s průměrem v oboru mají moji pacienti mnohem méně komplikací, přičítám to preciznosti, tisícům hodin strávených na operačním sále a pečlivé před i pooperační péči."Vždy se snažím porozumět Vašim problémům a obavám. Dokážu Vám pomoci k atraktivnějšímu zevnějšku a lepšímu sebevědomí." MUDr. Petr Hýža, Ph.D.

Máte dotaz?

Rádi a obratem vám zodpovíme veškeré dotazy. Ptejte se.