603946260

Korekce asymetrie prsou vlastním tukem

Pokud se jedná pouze o menší asymetrii a prsa nejsou povislá, dokážeme velikost prsou srovnat přenosem vlastního tuku. Transfer tuku je vhodnou operační technikou, v případě že je rozdíl mezi prsy maximálně jedno číslo.

Pokud jsou prsa větší, povislá a asymetrická, upravujeme jejich tvar a vzhled modelací prsou (mastopexí). Výrazně menší prs můžeme na vaše přání zvětšit silikonovým implantátem.

Průběh korekce asymetrie prsou vlastním tukem

Tuk co nejšetrněji odebereme tumescentní liposukcí z břicha, boků nebo stehen. Ihned po odebrání potřebného množství, odsátý tuk vyčistíme a zpracujeme tak, abychom získali životaschopné tukové buňky vhodné k transferu do prsou.

Tuk po vyčištění přenášíme v malých dávkách drobnými kanylkami do podkoží. To obnáší stovky drobných vpichů během jediné operace. Každá přenesená tuková buňka potřebuje cévní zásobení, aby přežila a nevstřebala se. Proto je správná technika přenosu tuku předpokladem trvalého výsledku a úspěchu operace.

Při použití správné techniky se po zákroku vstřebá do 30 % přeneseného tuku. 70 až 80 % tuku se trvale přihojí. Efekt lipofilingu je tedy trvalý.

Prs, který jsme při korekci asymetrie prsou upravovali vlastním tukem může být po zákroku větší než ten druhý neupravovaný. Je to způsobeno otokem, který po operaci přetrvává několik týdnů.

Objednejte se na konzultaci, nebo se nás jen zeptejte

Máte zájem o tuto operaci? Nebo jenom dotaz? Rádi a obratem vám zodpovíme veškeré dotazy.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů.