603946260

Injekce botulotoxinu řeší nadměrné vrásky kolem očí a na čele

Můžete mít méně vrásek, aniž bychom příliš omezili mimiku obličeje. Injekcemi botulotoxinu dokážeme dočasně vyhladit mimické vrásky. Někomu tím výrazně zvedneme sebevědomí. Označení „botox“ v médiích většinou pojmenovává botulotoxin typu A, látku známou pod obchodními názvy, jako je Botox, Dysport, Belotero nebo Vistabel. Uvedené preparáty jsou určeny k vyhlazení mimických vrásek a odstranění nadměrného pocení. Nejsou vhodné k odstraňování hlubokých vrásek, tam je lepší sáhnout po dermálních výplních na bázi kyseliny hyaluronové.

Bolest způsobená vpichem mikro-jehličky je minimální. Efekt aplikace botulotoxinu vydrží zpravidla 4 až 6 měsíců, doba trvání účinku je individuální. Jedná se o zdraví bezpečnou látku, ale injekce botulotoxinu smí do podkoží vpichovat pouze proškolený lékař, který má oprávnění, znalosti a zkušenosti. Injekce botulotoxinu rozhodně nepatří do rukou kosmetičky nebo zdravotní sestry.

Botulotoxin typu A blokuje přenos nervového vzruchu do svalu, který způsobuje krčení kůže a vytváří vrásku. Tento sval po vpichu botulotoxinu ochabne a vráska se vyhladí. Botulotoxin nepoužíváme jen na vrásky, má své uplatnění nachází také v neurologii urologii nebo očním lékařství.

Na aplikaci botulotoxinu mohou přijít mladší i starší. Neexistuje žádný ideální věk, ve kterém se vyplatí začít chodit na injekční aplikaci botulotoxinu. Někdo začne kolem třicítky, další o 20 let později. Botulotoxin funguje také jako funkční prevence před vznikem a prohlubováním zbytečných vrásek. Vpichované množství je individuální. Každý potřebuje jiné množství preparátu a i zde platí, že nic se nemá přehánět.

Ihned po aplikaci se můžete vrátit do práce a k dalším běžným denním činnostem. Po ošetření ale není vhodné jít na cvičení, do sauny, solária nebo na kosmetiku. Naše lékařka radí, aby si klient 4 hodiny po zákroku nelehal do horizontální polohy. Po ošetření se někdy mohou objevit malé modřinky, které snadno zakryjete make-upem. Výsledek pravděpodobně neuvidíte hned. Vrásky se vyhladí postupně během tří až pěti dní.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si dále