Chemický peeling
Chemickým peelingem odstraňujeme nejsvrchnější vrstvy pokožky, aby mohly být obnoveny a pleť se tak zbavila některých nešvarů. Chemický peeling dokáže odstranit sluneční a stařecké skvrny, akné, jizvy po akné a drobné vrásky. Peelingem rejuvenujeme pleť a sjednocujeme její barevný tón.
Složení chemického peelingu volíme podle diagnózy, stáří a typu pokožky.
Průběh ošetření
Na důkladně očištěnou a odmaštěnou pleť naneseme zvolený chemický peeling a necháme působit. Některé peelingy se musí po několika minutách neutralizovat, jiné není třeba smývat ani neutralizovat. Na závěr ještě můžeme aplikovat retinoidy nebo hojivý krém.
Chemický peeling aplikujeme ve 4 až 6 sezeních po 3 až 4 týdnech. Po některých typech peelingů může pleť být několik dní mírně zarudlá a olupovat se. Doporučíme vám ošetřující krémy, kterými se po zákroku budete mazat.
Nejčastěji se používají alfa-hydroxy kyseliny (kyselina glykolová, mléčná, mandlová nebo citrónová). Z beta-hydroxy kyselin se v kosmetice používá jen kyselina salicylová, která není rozpustná ve vodě, ale v tucích a tudíž dokáže proniknout do pórů a čistit je zevnitř, má také protizánětlivé účinky. Na akné funguje kyselina azealová. Používají se i fenoly a od nich odvozené látky (kyselina kávová nebo ferulová), alfa-keto kyseliny (kyselina pyrohroznová).
Kombinování chemického peelingu s dalšími zákroky
Podle potřeby kombinujeme chemický peeling s aplikací kyseliny hyaluronové za účelem vyhlazení hlubších vrásek, aplikací botulotoxinu za účelem vyhlazení mimických vrásek, mezoterapií za účelem hloubkové výživy a hydratace pokožky.
Co dokáží chemické peelingy
Kyselina mandlová
Kyselina mandlová má antibakteriální účinky a dokáže regulovat množství mazu, je proto vhodná na mastnou pleť se sklonem k akné. Molekuly kyseliny madlové jsou větší než například molekuly kyseliny glykolové, proto pronikají do pokožky pomaleji a nedráždí jí. Peeling kyselinou mandlouvou je vhodný i pro velmi citlivou pokožku.
Kyselina azealová
Kyselina azealová má protizánětlivé účinky a schopnost regulace kožního mazu, proto se také uplatňuje v léčbě akné. Kyselina azealová dokáže proniknout dovnitř pórů a zlikvidovat bakterie způsobující akné. Kyselina azelaová také reguluje produkci kožních buněk keratinocytů, a tím pádem také ke snížení množství keratinu, který způsobuje rozvoj akné.
Kyselina mléčná
Kyselina mléčná zvlhčuje, změkčuje a zvláčňuje pokožku, bránií nadměrnému rohovatění pokožky, proto se použí k léčbě nebo prevenci suché, hrubé , supinaté a svědící pokožky (hyperkeratóza, ekzémy, seboroickádermatitida). Suchá kůže je způsobena ztrátou vody ve svrchní vrstvě pokožky. Kyselina mléčná rozpouští nahromaděné zrohovatění vrchní vrstvy kůže, formuje ochrannou lipidovou vrstvu na povrchu pokožky a pomáhá jí udržet dostatek vody, tím zmírňuje olupování a svědění.
Kyselina ferulová
Kyselina ferulová je silný antioxidant, ničí volné radikály a zároveň zvyšuje účinek dalších antioxidantů jako je vitamín C nebo E. Působí fotoprotektivně stimuluje k činnosti další fotoprotektivní látky. Inhibuje aktivitu tyrosinázy a odstraňuje tak pigmentové skvrny. Je protizánětlivá, chrání a opravuje buněčnou DNA poškozenou UV zářením.
Objednejte se na konzultaci, nebo se nás jen zeptejte
Máte zájem o tuto operaci? Nebo jenom dotaz? Rádi a obratem vám zodpovíme veškeré dotazy.