Přeskočit na obsah stránky
leticia-4-5
cs

Plastická operace očních víček (blefaroplastika)

 

Podívejte se na zkušenosti s plastickou operací víček na klinice Leticia v Brně.

Vlivem stárnutí kůže víček povolí, vzniká nadbytek povislé kůže, z očnice vyhřezává očnicový tuk - tukové prolapsy, které způsobují vaky pod očima a otoky. Méně často se setkáváme s poklesem (ptózou) horního očního víčka. Ptóza je způsobena nedostatečnou funkcí svalu, který horní víčka zvedá. Většinu operovaných vedle neuspokojivého vzhledu očí trápil pocit unavených očí a těžkých očních víček. Podle stavu vašich očních víček, množství povolené kůže a tukových prolapsů vybereme operaci horních víček nebo operaci dolních víček. Případně provedeme plastiku horních i dolních víček současně, nebo odděleně ve dvou operacích. Záleží na vašich preferencích.

Jaké potíže plastická operace očních víček odstraní

Blefaroplastikou odstraníme nadbytek povislé kůže a tukové prolapsy, které zakrývají horní víčko nebo tvoří pytle pod očima a způsobují otoky. Zákrok vás zbaví také pocitu unavených a těžkých očí. Plastika víček vyhladí vrásky.

Někdy pozorujeme výrazný úbytek podkožního tuku v okolí víček. Ne toho, který tvoří tukové prolapsy. S přibývajícím věkem na celém obličeji i v okolí očí ubývá podkožní tuk. Úbytek tuku má na svědomí kruhy pod očima a vpadlé oči.

Průběh plastické operace očních víček

U operace horních očních víček vedeme řez tak, aby výsledná jizva byla ukryta v přirozené ohybové rýze. Po umrtvení víček lokálním anestetikem odstraníme skalpelem nebo laserem pruh vyznačené kůže. U operace dolních víček vedeme řez těsně pod řasami a tam je pak i výsledná jizva. Pokud máte jen tukové prolapsy a nemáte nadbytek povislé kůže pod dolními víčky, můžeme řez vést ze spojivkové strany víčka s použitím laseru. Výhodou této techniky  jsou téměř neviditelné jizvy. Plastiku víček můžeme provést zároveň s faceliftem, plastickou operací obličeje a krku.

Péče po plastické operaci očních víček

Plastiku víček provádíme v lokální anestezii. Operace je téměř bezbolestná, pravděpodobně nebudete potřebovat ani běžné léky proti bolesti. Víčka jsou po operaci oteklá a měli byste je intenzivně chladit gelovými polštářky. Rychlost hojení ran je individuální. Modřiny po plastice víček nejsou výrazné a u někoho nejsou vůbec. Po dobu jednoho týdne byste měli dodržovat klidový režim. Po týdnu a po vytažení stehů doporučujeme provádět tlakovou masáž jizev a jizvy promazávat. Jizvy nevystavujte slunci. Líčení očí doporučujeme nejdříve 14 dní po zákroku. Výsledek zpravidla uvidíte už po týdnu, ale definititivní je až po odeznění otoků a úplné zhojení.

Možné komplikace po plastice očních víček

Nejčastěji se objevují komplikace související s hojením pooperačních ran, máme na mysli infekci pooperační rány a zvýšenou krvácivost. Občas se vyskytne alergická reakce na lokální anestetikum nebo na desinfekci. Komplikacím předejdete pečlivým dodržováním doporučeného pooperačního řežimu, vhodným ošetřováním jizev a tím že několik týdnů před operací a po ní nebudete kouřit. Aby rány nekrvácely, neužívejte delší dobu před operací léky, které ředí krev. Jsou to všechny léky obsahující kyselinu salycilovou, paralen, enzymatecké preparáty (Wbenzym) nebo Varfarin.

Cena plastické operace očních víček na klinice leticia v Brně

Více informací o cenách naleznete v ceníku

Plastická operace horních víček

Plastika horních víček se dělá v lokální anestezii a trvá zhruba 50 minut. Z horního víčka odřízneme nadbytečnou kůži, často i nadbytek kruhového očního svalu a odstraníme tukové váčky.... více o operaci horních víček

Operace očních víček

1/ Nákres chirurgického řezu na kůži
2/ Odstranění nadbytku kůže vyříznutím
3/ Odstranění vyhřezlého tuku
4/ Sešití rány jemnými stehy

Plastická operace dolních víček

Během plastické operace dolních víček odstraníme nadbytečnou kůži, odstraníme nebo přesuneme tukové proplasy a a zpevníme kruhový oční sval. Občas musíme zpevnit i závěsný aparát očního víčka .....více o operaci dolních víček

Operace očních víček

1/ Kožní řez je veden pod okrajem dolního víčka
2/ Odstranění kůže s orbikulárním svalem
3/ Kožní nadbytek je povytažen a odstraněn

 

Zeptejte se nás

Poradna - Plastická operace očních víček

9.1.2016 00:43Volny termin na operaci dolnich vicek

Dobry den ,
Chtela bych se zeptat jestli mate volny termin na odstraneni vrasek /operace dolnich vicek napristi tyden ?Ziji mimo republiku a momentalne jsem v Brne na navsteve na tyden a vim ze je to rozhodnuti na posledni chvili . Kdyby byl volny termin hned v pondeli nebo utery dejte mi prosim vedet .
Predem dekuji a preji hezky den .

Jana Krizova

Dobrý den,

bohužel ne :( K panu doktoru Hýžovi se na konzultaci klienti objednávají s několika měsíčním předstihem.
Mezi desítkami plastických chirurgů v ČR totiž patří k těm, co mají nejméně komplikací a má nejlepší estetické výsledky.

S pozdravem,
Olga Musilová

4.5.2015 22:50, Evakorekce hornich vicek

Dobrý den, zajímala by mne cena plastické operace horních očních víček a zdali je možné u vás pořídit dárkový poukaz . Děkuji, Eva

V současné době ještě probíhá slevová akce na operaci horních víček pro pacientky, které se objednají na operační termín do konce listopadu 2015. Cena operace horních víček je 12500 kč, po slevě 11000 kč.

Plastická chirurgie Leticia, MUDr. Petr Hýža, Ph.D.

7.2.2015 20:22, HoangAsijské oči

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jestli provádíte operace asijských horních víček. Mám namysli "vytvořit víčka".
Dekuji. S pozdravem Hoang

Ano, tuto operaci provádím. Dr. Hýža

15.12.2014 20:16, Jana Koukalová , BrnoNajděte si čas na 12 věcí

Dobrý den, chci se zeptat zda ve vašich pracovištích v Brně operujete i oční cysty?Mám cystu v koutku oka, již jednou mi byla odstraněna,byla to takzvaná vodová.Nyní se mi vytvořila znovu.Zjišťuji kam se obrátit na odstranění, tam kde to dělali se mi zdál dost neprofesionální přístup, nebyla jsem spokojena.

Oční cysty - tedy cysty v měkkých tkání očních víček a okolí očí - operujeme na Klinice plastické a estetické chirurgie, Berkova 34. Operace se provádí na pojišťovnu. Děkuji za Váš dotaz. Dr. Hýža

Více dotazů naleznete v naší poradně.

Sjednat konzultaci

telefonicky 603 946 260

online kontaktním formulářem

Novinky

12.12.2016

Zahájení provozu na klinice plastické chirurgie Leticia v Brně

Na klinice plastické chirurgie Leticia v Brně, Sochorova 1 byl v listopadu zahájen provoz.
Více informací »
1.11.2016

Dokončení stavby nové plastické chirurgie Leticia v Brně

Po půl roce byla dokončena stavba kliniky plastické chirurgie Leticia na ulici Sochorova 1 v Brně - Žabovřeskách.
Více informací »
14.2.2015

Sexuální život žen po zvětšení poprsí

Sexuální život žen po zvětšení poprsní se zlepší. Článek v Brněnském metropolitanu
Více informací »
31.12.2014

O korekci očních víček v Brněnském Metropolitanu

O korekci očních víček na klinice Leticia se zmiňuje Brněnský Metropolitan 11/2014, strana 18
Více informací »
16.11.2014

Programy omlazení pleti

Naši specialisté pro Vás připravili programy k celkovému omlazení pleti.

Nejnovější z poradny

operace dolních víček

Otázka: Dobrý den, jsem dnes po operaci dolních víček. Vše proběhlo dobře. Ještě pod očima jsou malinké modřinky, ale co mě trochu trápí, je pořád zatím trochu oteklé spodní oko a jsou na něm malé hrbolky. Vstřebají se? Mažu mastičkou a kontrolu mám za měsíc.
Děkuji za odpověď Simona

Odpověď: Oprava v před božím textu.po operaci spodních víček jsem již
14 dní a pořád jsou pod očima malé hrbolky.zmizi sami ? A kdy asi?dekujza odpověď.simona