Přeskočit na obsah stránky
Leticia
cs

Modelace prsou - mammaplastika

 
Podívejte na zkušenosti s modelací prsou na klinice Leticia v Brně.
 

Povislá, ochablá prsa umíme modelací pozvednout, zpevnit a vrátit jim hezký tvar. Tvar prsů se mění hlavně po porodu a kojení, někdy také po větší redukci váhy.  Modelaci děláme často zároveň se zmenšením prsou. Během mammaplastiky přemístíme nízko uložené prsní dvorce do normální polohy a redukujeme nadbytečnou, povislou kůži pod dvorcem. Některé ženy po dětech nás žádají o provedení modelace prsou společně s plastikou břicha - abdominoplastikou.

Průběh modelace prsou na klinice Leticia v Brně

Operaci provádíme v celkové anestezii. Operační řezy nejčastěji vedeme v podprsní rýze, pak kolmo nahoru k bradavce a kolem bradavky. Během modelace prsou zpravidla zmenšuje a modelujeme i prsní dvorce, výsledné jizvy pak mají tvar kotvy. Pokud je prs menší, ne moc povislý, vedeme řez tak, aby končil pouze svislou jizvou tvaru tenisové rakety, kolem bradavky a dolů. Vyjímečně, pokud k modelaci a zvednutí prsů stačí pouze odstraněním části kůže kolem prsního dvorce, můžeme řezy vést jen kolem dvorců, pak je jizva jen kolem dvorce. 

Během operace odstraníme povolenou nadbytečnou kůži. Zmenšíme dvorce na požadovanou velikost a posuneme je výše do přirozené polohy. Prsní tkáň vysuneme nahoru a vytvarujeme, poté okraje rány přitahneme k sobě a prsa v hlubší vrstvě šejime vstřebatelnými stehy. Do prsů někdy zavedeme drény, které brání hromadění krve a tekutiny v prsech.

Pooperační průběh po modelaci prsou

Po operaci překryjeme rány sterilním obvazem a elastickou bandáží. Co nejdříve po operaci byste měla začít zlehka chodit, abychom předešli riziku trombózy, embolie či pneumonie. Po prvním převazu, zpravidla 1. až 2. pooperační den, začnete nosit elastické kompresní prádlo. Kompresní prádlo zmírňuje otoky a zlepšuje hojení prsů, noste ho 24 hodin denně po dobu 3 až 4 týdnů a pak ještě aspoň 2 až 3 týdny na noc.

Jizvy a tvar prsou po mammaplastice

Zhruba 3 týdny po modelaci prsou byste měla začít s tlakovou masáží jizev, na jizvu budete tlačit 30 sekund prstem, který pak položíte na jiné místo jizvy a pokračujete. Masáže doporučujeme provádět několikrát denně. Průběh hojení je individuální, jizvy jsou po zhojení viditelné, časem ale vyblednou, zjemní se. Jejich větší část je schovaná v okraji prsního dvorce a v podprsní rýze a zakryjete je plavkami nebo spodním prádlem.

Výsledný tvar prsu můžeme hodnotit až po 3 měsících, po zhojení tkání, ustoupení otoků a uvolnění prsou. Tvar a poloha prsů se pomalu usazuje a stabilizuje. Výsledek operace je trvalý, i když časem se tvar prsů více či méně mění v důsledku změn hmotnosti, stárnutí a gravitace.

Kolik modelace prsou na klinice Leticia v Brně stojí

Cena modelační plastiky prsou závisí na rozsahu operace, velikosti redukce. Pohybuje se od 22 700 do 28 500 Kč

 

Zeptejte se nás

Poradna - Modelace prsou

13.11.2015 08:48, KláraModelace prsou

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zhruba na cenu modelace prsou a další náklady spojené s operací. Mám vetší prsa, ale povislá. Dále by mě zajímala délka objednání na operaci, kdybych měla konzultaci v prosinci či lednu.
Předem velice děkuji
Klára

Dobrý den,

cena modelace prsou se pohybuje kolem 40 000 Kč. Na přesné ceně bych se s Vámi dohodl na konzultaci, závisí na rozsahu operace.
Na konzultaci se objednejte u mé asistentky paní Musilové na tel. čísle 603 946 260. Dohodne s Vámi i termín operace.

Děkuji a zdravím Vás,

Petr Hýža

2.10.2015 15:26modelace

Dobry den
Rada bych se zeptala v jake cenove relaci se pohybuje modelace prsu,bez vyplně.a zda je konzultace zdarma.dekuji

Dobrý den,

konzulta stojí 300 Kč. Cena modelace poprsí se pohybuje mezi 30 000 až 40 000 Kč. Záleží na rozsahu zákroku.

Pokud byste se chtěla objednat na konzultaci zavolejte prosím mé asistentce Olze Musilové a domluvte se s ní.

Děkuji a zdravím Vás
Petr Hýža

17.3.2015 13:24, Sandra SchindlerováHospitalizace - kolik dní?

Dobrý den,
zaujala mne Vaše cenová relace zmenšení prsních dvorců, nicméně od čeho se odvíjí přesná cena? Nejsem z Brna, bylo by tedy možno nacenit zákrok zasláním fotografie?
Také mne zajímá délka hospitalizace a zda se platí 2500kč za hospitalizaci v den operace.

Děkuji mockrát za odpověď

Dobrý den,

cena za zmenšení a modelaci prsních dvorců v lokální anestezii je od 12 000 Kč. Pokud operace není součástí modelace prsou a probíhá v lokální anestezii, nemusíte být hospitalizována.

Děkuji a přeji hezký den,

dr. Petr Hýža
Leticia, plastická chirurgie Brno

15.3.2015 17:53, MonikaKdy na druhou operaci

Dobrý den, jsem u vás objednaná na abdominoplastiku. Plánuji ještě modelaci prsů. Za jak dlouho po abdominoplastice bych mohla modelaci podstoupit? Děkuji za odpověď

Dobrý den, na modelaci prsou je vhodné jít za 2 až 3 měsíce po abdominoplastice.
Děkuji za dotaz a přeji hezký den. Dr. Hýža

Více dotazů naleznete v naší poradně.

Sjednat konzultaci

telefonicky 603 946 260

online kontaktním formulářem

Nejnovější z poradny

operace dolních víček

Otázka: Dobrý den, jsem dnes po operaci dolních víček. Vše proběhlo dobře. Ještě pod očima jsou malinké modřinky, ale co mě trochu trápí, je pořád zatím trochu oteklé spodní oko a jsou na něm malé hrbolky. Vstřebají se? Mažu mastičkou a kontrolu mám za měsíc.
Děkuji za odpověď Simona

Odpověď: Oprava v před božím textu.po operaci spodních víček jsem již
14 dní a pořád jsou pod očima malé hrbolky.zmizi sami ? A kdy asi?dekujza odpověď.simona